Menu

Lost.In.The.Library

ma nowy adres: www.bookfa.se

Niezły chic lit

bookfa

Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Serenada

Wydawnictwo Dolnośląskie 2007, seria Do torebki, 312 stron

 

Miałam zamiar zacząć ten blog od recenzji jakiejś ambitnej cegły, ale się rozmyśliłam, bo dobry chic lit też nie jest zły! Serenada ma jeszcze podtytuł: czyli moje życie niecodzienne.

Kolejna Bridget Jones tym razem nazywa się Kasia Zalewska i pochodzi z Białegostoku. Jest inteligentniejsza niż Bridget, ale problem ma ten sam: szuka faceta na całe życie.

Ponieważ uważam, że lepiej czytać byle co niż nic, wiec kiedy zaproponowano mi w księgarni na promocji tę pozycję, to ją kupiłam. Przeceniona o 10 złotych stała się trochę bardziej atrakcyjna. I nie żałuję, że kupiłam. Podoba mi się styl pani Gutowskiej-Adamczyk. Czyta się lekko, można wyłowić parę złotych myśli, czasem parsknąć smiechem nad trafnym porównaniem.

Generalnie literatura chic lit to takie współczesne mniszkównopodobne, ale lepiej nie dać się zwieść pozorom. Są takie, które fajnie się czyta choć może nie wnoszą w życie niczego odkrywczego. Ta pozycja może obudzić w czytelniku chęć przeżycia miłości szalonej z happy endem. I nawet kiedy wiadomo, że happy end musi być bo taka jest tradycja tego typu literatury, to pojawiają się małe znaki zapytania, czy aby na pewno ten happy end będzie.

Kasia Zalewska przypadkowo ląduje w Warszawie jako gwiazda popularnego serialu. Tylko na dwa tygodnie, które jednak przewrócą jej świat do góry nogami. Poznaje różnych ludzi, znajduje psa, przyjaciela-geja i nieco nieoczekiwaną wielką miłość.

Kasia jest wybuchowa, przyjaźnie złośliwa i niekonwencjonalna. I to jest jej atut.

Atutem zaś samej książki jest lekki język, książkę się po prostu połyka i po przeczytaniu zamyka z żalem, że to już koniec.

 

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • amber_blox

  he he ..witaj w robocie!!

 • nicka1

  cześć bookfa :))

 • nicka1

  cześć bookfa :))

 • bookfa

  Hej amber i hej, hej nicka :)

 • kasia.eire

  Szukam tej powieści bezskutecznie od miesięcy. Mogłabym kupić na Merlinie, ale mieszkam zagranicą i byłoby drożej, a kiedy byłam w Polsce, w żadnej księgarni nie było tej pozycji. A Gutowską-Adamczyk lubię bardzo za jej powieści dla młodzieży, które połyka moja córka, a ja zaraz po niej

 • bookfa

  Nigdy wczesniej nic jej nie czytalam. Ale jezeli znow na cos trafie to na pewno kupie. Eire jak sie nam w koncu uda spotkac to masz moj egzemplarz o ile nie trafisz na to gdzies wczesniej.

 • holly23

  No to jednak mamy rozne opinie... ;)

© Lost.In.The.Library
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci