Menu

Lost.In.The.Library

ma nowy adres: www.bookfa.se

Idy marcowe czyli jak umierają idealiści

bookfa

George Clooney (reżyser i współscenarzysta) pozbawił tym filmem ostatnich żyjących optymistów nadziei, że w polityce istnieje coś takiego jak walka wyborcza fair play.

Scenariusz "Id marcowych" powstał w oparciu o sztukę teatralną "Farragut North", której autor, Beau Willimon, pracował swego czasu przy kampanii prezydenckiej demokratycznego kandydata Howarda Deana. Można z tego wywnioskować, że niejedno tam zobaczył i usłyszał.

Głównym bohaterem filmu jest chłodny i opanowany Stephen Myers (grany rewelacyjnie przez Ryana Goslinga), doradca kandydata na prezydenta Mike'a Morrisa (w tej roli George Clooney).  Młody, jeszcze idealista, ślepo ufał swemu czarującemu szefowi, który z wdziękiem rozprawiał przed kamerami o związkach homoseksualnych czy konfliktach zbrojnych. Stephen Myers początkowo nie uwierzył, gdy odkrył, że jego szef, kandydat na prezydenta, wcale nie jest taki święty, za jakiego go uważał. Zakulisowe rozgrywki na ostatniej prostej w wyścigu o fotel prezydencki pozbawiły go jednak wszelkich złudzeń. W tej walce nie ma zmiłuj i liczy się tylko wygrana. Kiedy Stephen (już realista) to zrozumie, okaże się, że może nagle stać się groźną przeszkodą w drodze do prezydentury swojego szefa.

Po obejrzeniu tego filmu aż strach iść na kolejne wybory...

7/10

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
 • avo_lusion

  Słyszałam, że film genialny, ale mnie ta tematyka w ogóle nie rajcuje :/ Pewnie zobaczę w domu ;)

 • bookfa

  **avo_lusion** zauwazylam, ze moge obejrzec film o tematyce dowolnej z zapartym tchem, jezeli tylko jest dobrze zrobiony. A ten jest. Polecam! ;)

 • opty2

  U nas własnie wchodzi na ekrany ale... czy chce mi sie oglądać polityczne gierki, kiedy mam takie na co dzień, w prasie i tv ? W Polsce fikcja filmowa jest zbyt blisko rzeczywistosci, więc to chyba film dla tych, którzy chcą pozbyć się złudzeń :)
  Chociaż Clooney pewnie wart jest obejrzenia.

 • jane_doe_blog

  Ja mam chęć na ten film i chyba się wybiorę:).

 • kasia.eire

  na pewno obejrzę

 • satine_blox

  film widziałam , mam takie samo zdanie jak ty..

 • Gość: [papryczka] *.ssp.dialog.net.pl

  Film widziałam, Ryanem Goslingiem się zachwyciłam (i zaśliniłam lekutko). Myślałam, że ta tematyka mnie nie zainteresuje, a jednak jest to tak dobrze zagrany (RYAN!) i dobrze zrealizowany film, że nie dało się nie wciągnąć w opowiadaną historię:)

 • zaczytania

  Kusisz, a ja tak nie lubię oglądać Clooneya na ekranie...

 • bookfa

  **opty2** oczywiście to może wyglądać trochę trochę na masochizm ale myślę, że warto obejrzeć, mimo wszystko. Tym razem to nie to co widzimy na co dzień, tylko raczej właśnie to czego nie widzimy nigdy, a tylko nagle dowiadujemy się, o skutkach, czyli, że polityk taki a taki zmienił barwy partyjne lub został zesłany do Brukseli ;P

  **jane_doe** wybierz się to sobie podyskutujemy o wątku typowo kryminalnym w tej całej historii. ;)

  **eire** zapewne należycie docenisz jego walory :)

  **satine** no to pewnie też pozbyłaś się reszty złudzeń...

  **papryczka** miałam dokładnie tak samo. Film dopracowany w każdym szczególe. Szkoda tylko, że aż tyle w nim niedomówień. Moja fantazja nie podpowiada mi niestety ani jednego pozytywnego dalszego ciągu. :|

  **zaczytania** Clonney w tej historii jest mało widoczny na ekranie :P Może to Cie skusi jeszcze bardziej? ;P

 • satine_blox

  pozbyłam sie, oj tak..

© Lost.In.The.Library
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci