Menu

Lost.In.The.Library

ma nowy adres: www.bookfa.se

konkursy, loterie

Książkowych świąt Bożego Narodzenia!

bookfa

Zacznę od wyników losowań czwartej edycji Lekkiej lektury na ciężką zimę 4.

agnes

eldka

maggie1

izawol

padma1

Było jak zwykle kameralnie. Dziękuję wszystkim za udział w loterii. Gratuluję zwycięzcom i bardzo proszę o podesłanie mejlem adresów pocztowych. Mój adres mejlowy znajdziecie w bocznej szpalcie bloga.

 choinka_z_ksiazek1

Wszystkim fankom i fanom bloga życzę bardzo książkowych świąt. Wielu książek pod choinką, wielu wolnych chwil na czytanie i rozmowy o książkach w całym 2016 roku. Autorkom i autorom nieustającej weny, a zaprzyjaźnionym wydawnictwom samych hitów czytelniczych. Wszystkim dziękuję za to, że jesteście i za wspaniały książkowy rok!

Lekka lektura na ciężką zimę IV (4)

bookfa

Oto trzecia książka do wygrania. Tym razem jest to powieść Iry Levina Chłopcy z Brazylii. Akcja powieści toczy się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, a egzemplarz do wygrania został wydany w 1992 roku przez Wydawnictwo Wojciech Pogonowski.

Jeżeli ktoś ma ochotę przygarnąć Chłopców z Brazylii może się zgłosić w komentarzu pod tym wpisem lub na fejsie. Motywacja niekonieczna, ale może pomóc wygrać. Jeżeli chętnych będzie więcej niż jedna osoba, wylosuję szczęśliwca, jednego spośród tych którzy mnie przekonali, że powinni wygrać proponowany tytuł. Książki będą prezentowane jeszcze przez kilka dni, a ich losowanie odbędzie się po zaprezentowaniu ostatniej. Potem wszystkie zostaną wysłane do swoich nowych domów.

Zapraszam!

 

Lekka lektura na ciężką zimę IV (1)

bookfa

Oto rusza czwarta edycja zimowego rozdawania książek fanom bloga.

Nie wiem jak u Was, ale u mnie i tym razem nie ma śniegu, właściwie w ogóle nie ma zimy, jednak jak zwykle o tej porze roku są długie zimowe wieczory sprzyjające czytaniu. Pora więc znowu wygrać sobie książkę. Tym razem jest to propozycja dla fanów bloga i jednocześnie miłośników pożółkłych kartek i książek z duszą. Nie będzie żadnych nowości, które okupują pierwsze miejsca wydawniczych list przebojów.

misnaksiazkach

W najbliższych dniach będą pojawiać się na blogu książki, które można będzie sobie wygrać. Jeżeli nabierzecie ochoty na którąś z prezentowanych proszę się po nią zgłosić w komentarzu pod wpisem lub na fejsie. Motywacja niekonieczna, ale mile widziana, może pomóc wygrać. Zgłoszenie dotyczy prezentowanego we wpisie tytułu. Jeżeli chętnych będzie więcej niż jedna osoba, wylosuję szczęśliwca, jednego spośród tych którzy mnie przekonali, że powinni wygrać proponowany tytuł. Książki będą prezentowane przez kilka najbliższych dni, a ich losowanie odbędzie się po zaprezentowaniu ostatniej. Potem wszystkie zostaną wysłane do swoich nowych domów.

Oto pierwsza propozycja dla miłośników płaszcza i szpady i innych awantur. Klasyk gatunku Aleksander Dumas (ojciec) i jego powieść Czarny tulipan wydany przez Iskry w 1983 roku.

Serdecznie zapraszam!

Lekka lektura na ciężką zimę III

bookfa

 

Cały dzień pada śnieg, ale przy plusowej temperaturze nie zdąży nawet dolecieć do ziemi...

No cóż mimo braku śniegu trzecia edycja Lekkiej lektury na ciężką lekką zimę odbyła się bez zakłóceń i tym wpisem się kończy. Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Szczególne podziękowania przesyłam tym osobom, które spontanicznie udostępniły informację o akcji.

Nie ukrywam, że trochę się zmartwiłam spadającym zainteresowaniem zdobycia książki z dostawą do domu zupełnie za darmo. Chyba zacznę rozumieć frustrację wydawców. Jak mogą sprzedać nakład skoro nawet za darmo trudno o chętnych?

Czwarta edycja na pewno się jeszcze odbędzie, ale możliwe, że będzie to ostatnia szansa na lekką lekturę na ciężką zimę. Zapraszam więc znów za rok.

Króle złodziei Cornelii Funke w liczbie trzech sztuk (brawo eldka! Co za spostrzegawczość, że za potrójną fotką może się coś kryć) trafią do izusr, zacofanego w lekturze i mądrego dziecka, dla którego starała się wygrać eldka. Czekam na Wasze adresy pocztowe do wysyłki.

lekka_lektura_trzy

Gratuluję wszystkim szczęśliwcom, dla których poczciwa kostka do gry była w tym roku łaskawa. Życzę Wam przyjemnej lektury. Książki ruszą w Polskę najpóźniej pojutrze.

I tak Lekka lektura na ciężką zimę III przechodzi do historii (bloga).

Dziękuję!

Lekka lektura na ciężką zimę III (7)

bookfa

Uprzedzę wszelkie pytania o słynną skandynawską zimę. Nie ma, choć ostatnie prognozy zapowiadają pojawienie się białego puchu jeszcze dzisiejszej nocy. Ja się już raczej nastawiłam, że tegoroczne rozdawanie lekkich lektur na ciężką zimę będzie musiało poradzić sobie bez śniegu.

Za oknem właśnie zapada zmrok. Może trochę magii o zmierzchu? A do tego po szczypcie humoru i grozy? To wszystko znajdziecie w Królu złodziei Cornelii Funke.

Krol_Zlodziei

Tym razem proponuję lekturę dla czytelników młodszych i starszych. To jedna z niewielu powieści, która podoba się dzieciom i dorosłym. Cornelia Funke wie jak pisać, żeby podobało się wszystkim. Autorka słynnej Atramentowej trylogii tym razem zabiera czytelników do bajecznej Wenecji. Powieść idealna do wspólnego czytania w czasie świątecznych ferii. Bardzo starannie wydana, co jest chyba znakiem rozpoznawczym Literackiego Egmonta.

Więcej informacji o książce można znaleźć TU.

Jak ją zdobyć? Bardzo proste! Po prostu wystarczy się zgłosić do losowania. Więcej szczegółów TU.

 

*

Ira Levin z Żonami ze Stepford przeprowadza się do Ali. Serdecznie gratuluję i czekam na adres do wysyłki.

Lekka lektura na ciężką zimę III (6)

bookfa

Tym razem zamierzam Was trochę postraszyć...
Proponuję klasykę horroru, Żony ze Stepford Iry Levina.

Ira_levin_417x640
Autor napisał powieść w 1972 roku i do tej pory doczekała się dwóch ekranizacji. Pierwsza w 1975 w roli głównej z Katharine Ross, druga w 2004 z Nicole Kidman, której w polskiej wersji użyczyła głosu Agata Buzek.

thestepfordwivesmovieposter_428x6401
Więcej informacji o książce można znaleźć TU.
Mam hipsterski egzemplarz w idealnym stanie, który kosztował 12500!
Lubisz się bać? To jest to książka dla Ciebie. Zapraszam.

 
O zasadach loterii można przeczytać TU.

*
K.I.S.S. Tomasza Pruska udało się wygrać hamalunie. Gratuluję i czekam na adres pocztowy do wysyłki.

Lekka lektura na ciężką zimę III (5)

bookfa

Melduję, że zimy dalej ani widu, ani słychu. Ale jest kolejna książka do wygrania w tej wyjątkowo kameralnej edycji Lekkiej lektury na ciężką zimę.

kiss 
Autorem jest Tomasz Prusek. K.I.S.S. to powieść o tym "jak to się robi" w świecie wielkich pieniędzy i małych skrupułów. Więcej o książce można przeczytać TU.

*
Wczorajsza propozycja, czyli Janusz Głowacki wybiera się do karto_flanej, której serdecznie gratuluję wygranej i życzę przyjemnej lektury. Poproszę o adres do wysyłki. Mój adres mejlowy znajdziesz w bocznej szpalcie bloga.


Zapraszam po K.I.S.S. Jak to zrobić można przeczytać TU.

 

Lekka lektura na ciężką zimę III (4)

bookfa

Dziś pięć stopni powyżej zera, więc o zimie można zapomnieć. Przynajmniej na razie.
Zimy nie ma, ale za to jest kolejna książka. Dziś proponuję publikowane w Kulturze w latach 60-tych i 70-tych felietony Janusza Głowackiego Jak być kochanym.

jakbyckochanym
O książce można poczytać TU, a o nieskomplikowanych zasadach wzięcia udziału w losowaniu TU.


*
Wczorajszy, niemal biały kruk Więzień na zamku Zenda, czyli trzy miesiące w życiu angielskiego dżentelmena Anthonego Hope trafi do ewfor. Serdecznie gratuluję i proszę o adres pocztowy do wysyłki. Mój adres mejlowy znajdziesz (jakby co) w lewej szpalcie bloga.
A teraz zapraszam do kolejnego losowania.

Lekka lektura na ciężką zimę III (3)

bookfa

Zima się zbliża. Mniej więcej 50 km od mojej mieściny właśnie pada śnieg. Czekając aż tu dotrze proponuję kolejną lekką lekturę.

zenda


Tym razem jest to powieść przygodowa Więzień na zamku Zenda, czyli trzy miesiące w życiu angielskiego dżentelmena, napisana (uwaga! uwaga!) w 1894 roku. Egzemplarz w idealnym stanie, wydany w 1989 roku. Autorem jest Anthony Hope. Więcej informacji o książce można znaleźć TU.


Zapraszam przede wszystkim miłośników klasyki i hipsterskich egzemplarzy. To coś dla Was.
Zasady udziału w losowaniu można znaleźć TU.
*
Pełnomocnika Mirosława Tomaszewskiego wygrała msaga.
Zaziemie Jany Šrámkovej trafi do ML, który zgłosił się mejlowo. Poproszę o Twój adres pocztowy.

Gratuluję zwycięzcom!
I zapraszam po kolejne książki.Lekka lektura na ciężką zimę III (2)

bookfa

Lekko zdziwiona/zmartwiona nieudanym startem trzeciej edycji nowej książki na nowy rok proponuję kolejny tytuł. Tym razem jest to Zaziemie Jany Šrámkovej.


Dość obszernie pisałam o tej książce TU.


Reguł rozdawania nie przypominam, można je przeczytać w poprzednim wpisie.
Zapraszam.

© Lost.In.The.Library
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci